בארץ ישראל אחד החומרים הנפוצים ביותר לחיפוי משטחי עבודה במטבחים הוא השיש. רבים יבחרו בהתקנת משטח שיש למטבח שלהם, בגלל שלל תכונותיו המתאימות לשימוש במטבחים, שלל הצבעים והגוונים בהם הוא יכול להגיע, אפשרויות העיבוד המגוונות, והשימושיות הגבוהה. במאמר שלפניכם נסביר קצת על תכונותיו של השיש, על הצבעים השונים האפשריים להרכבתו, על אפשרויות העיבוד ועל הדברים אליהם יש לשים לב בעת השימוש בשיש עצמו. מקווים שמידע זה יעזור לכם לבחור את משטח השיש הבא למטבח הביתי שלכם.

שיש למטבחים קיסר 3200

תכונותיו הבולטות של השיש שהופכות אותו למתאים עבור משטחי שיש למטבחים

שיש הינה אבן גיר שעמדה תחת לחץ רב במשך מיליוני שנים על ידי כדור הארץ, לחץ שהביא להיווצרות של קריסטלים וגבישים שמעניקים לשיש את שפע תכונותיו הטובות. ראשית, בזכות מבנה פנימי חזק ביותר, שיש הינו חומר אבן חזק ועמיד ביותר, הניתן לסיתות. ככל שצפיפות הקריסטלים בשיש תהיה קטנה יותר, כך ניתן לסתת ולעבד את השיש בדיוק רב יותר. שנית, שיש ניחן בשילובי צבעים מרהיבים, חלקם שקופים, חלקם שקופים למחצה, וחלקם מלאים.

שיש למטבחים – בחירת הצבע

בחירת הצבע היא עניין אישי המתאים לכל אחד לפי טעמו. מה שיפה בעבודה עם שיש הוא שיש שפע רחב ביותר של אפשרויות לשילובי צבע מהם ניתן לבחור. ניתן להזמין תבנית צבע היישר ממפעל חומרי הגלם, ולבקש לראות את האבנים השונות מהן משטחי השיש שלכם יהיה חתוכים. לפעמים תוכלו למצוא אצל משווקי שיש פלטות חתוכות מוכנות מראש, וכנראה שתוכלו למצוא בין האפשרויות, את האחת שמתאימה לכם בדיוק. אצלנו באבי יהודה משטחי שיש רבים למטבחים שיעניקו לכם מבחר מספק לבחירת המשטח המתאים ביותר עבורכם.

גודל וצורת חיתוך עבור שיש למטבחים

אלמנט חשוב שמשפיע על המחיר הכולל של העבודה הוא הגודל של הפלטות בהם יעשה השימוש להתקנת המשטח. עבודת החיתוך נעשית באמצעות כלי חיתוך מדויקים, חזקים ועמידים, כאשר שאריות חומרי הגלם הנחתכים נזרקים ולא נעשה בהם שימוש. מכיוון שהמחיר לפלטה הוא אחיד, כדאי לתכנן את גודל המשטחים בהתאם לגודל הפלטה הסטנדרטית אותה מקבלים יצרני השיש ממפעל חומרי הגלם, ובכך להפחית את כמות חומרי הגלם הנזרקת ללא שימוש. לרוב חיתוך השיש למטבח נעשה אצלנו בחנות המפעל ע"י אנשי מקצוע מנוסים.

ממה יש להיזהר בעת בחירת שיש למטבחים?

על אף עמידותו הגבוהה, שיש למטבחים יכול להישרט, להיחתך, להיצרב, ואף להישבר. כאשר מניחים משטחים חמים על שיש, חשוב לוודא שלא השארתם את הכלי החם הרבה זמן על משטח השיש שעשוי לקבל עיוותים בצורתו ואף להיסדק. בנוסף, כאשר נשפכים על השיש חומרים צורבים כמו אקונומיקה או חומצות למיניהן, חשוב לנקות את המשטח במים וסבון. סכין מתכת פשוט יכול לחרוץ את משטח השיש, דבר שעלול לגרום להצטברות של שאריות מזון ושומן בשיש שלכם, ולכן מומלץ מאוד לא לחתוך באופן ישיר על משטח השיש שלכם. כדאי לא לשבת על משטחי שיש ובטח שלא לעמוד עליהם, מכיוון שתחת משקל ועומס רב הם עלולים להישבר ולקרוס תחתיכם. יש לך שאלות נוספות בנוגע למשטח שיש למטבחים? אנו באבני יהודה נשמח לענות לך על כולם. התקשר/י עכשיו אל – 03-6095511 או לחצ/י כאן ונציגנו יצרו איתך קשר בהקדם.