משפחות רבות בוחרות כיום להוסיף לעיצוב הבית שלהן משטחי שיש במקומות מגוונים ברחבי הבית – במטבח, בסלון, בריצופי קירות ובחדר האמבטיה, וכן גם בריצוף המדרגות המובילות לקומה השניה של הבית שלנו. לפני שרוכשים מדרגות שיש לבית ישנם מספר דברים שחשוב לתת עליהם את הדעת, דברים שיכולים להוזיל לכם את עלויות הרכישה וההתקנה, ולהבטיח שמדרגות השיש שברשותכם תישמרנה לאורך שנים רבות.

מדרגות שיש חלילהגורמים המשפיעים על מחיר השיש

האלמנט הראשון שיקבע את מחיר השיש עצמו שאתם מזמינים עבור מדרגות שיש הוא איכות האבן. איכותה של האבן נמדדת בצבעים המרכיבים אותה, וצפיפות הגבישים, שמעידים על החוזק והאפשרות לעיבוד האבן. עבור ריצוף של מדרגות שיש בחלל ביתכם יש צורך להשתמש באבן שיש חזקה שתבטיח עמידות ובטיחות לדורכים על המדרגות בעליה או בירידה. אלמנט נוסף שמשפיע על המחיר של המדרגות הוא גודל השיש עצמו. מכיוון ששיש הוא חומר גלם המגיע מהטבע בגושים, ניתן לעבד אותו לגדלים מסוימים. תכנון נכון של המידות יוכל לחסוך לכם כסף רב בחיתוך השיש ליצירת המפרט הטכני הדרוש לכם.

מדידה עצמאית או לא?

רבים חושבים שהם יכולים לקחת מידות בעצמם עבור פרויקט מדרגות שיש לבית. עם זאת, ישנם מספר היבטים מתקדמים הנוגעים לביצוע וליישום של התכניות אותן קבענו, שדורשים מאיתנו מדידה של אלמנטים נוספים. זה תמיד טוב ללוות כל רעיון שעולה אצלכם במדידה ראשונית, קחו את המספרים, שחקו איתם קצת, ונסו לחשוב על איך הייתם רוצים שיראו המדרגות בבית שלכם, מה יהיה הגודל של כל לבנה? באיזו צורה יותקן המעקה? עם זאת זכרו שבין רעיונות וביצוע יש נטיה לשינוי קל בתכניות, על מנת להשיג התאמה לתנאי ההתקנה המתאפשרים במקום בפועל.

תכנון מדרגות שיש

תכנון של מדרגות שיש לבית דורש חשיבה מקדימה, תהליך של מדידה, רעיונאות, ותכנון הישום. מנהל פרויקטים מקצועי ידע לשלב את כל אלו, ולבצע עבודת תכנון המלווה בחיתוך וייצור לפי המפרט שנקבע בתכנון, יישום והתקנה, ובקרת איכות על הפרויקט. ריכוז כל מרכיבי הפרויקט שצויינו לעיל אצל איש מקצוע אחד יאפשר לכם בדרך כלל ליהנות מתקופת אחריות מורחבת על מדרגות השיש שלכם, אחריות שקל לקבלן המבצע לתת לכם כאשר הוא עשה את העבודה מא' ועד ת'. אחריות על השיש ועל העבודה המטרה בהתקנת מדרגות שיש לבית היא לספק עיצוב ושימושיות גבוהים לאורך שנים. הרי לא נרצה להחליף בכל שנה או שנתיים את מדרגות השיש שבביתנו, ולכן נרצה לוודא מבעוד מועד כי מדרגות השיש שהותקנו בביתנו תישארנה לאורך שנים רבות. ניתן לדרוש מהמתקין שלכם תעודת אחריות שמתחלקת לשלושה חלקים – אחריות על החומרים בהם נעשה שימוש, אחריות על העבודה עצמה ושירותי תיקונים ותחזוקה בהמשך הדרך.   [social4i size="large" align="float-left"]