רבים תוהים מה הופך את האבן הזאת לכל כך מיוחדת, עד שבימי קדם שימשה כחומר בנייה מרכזי עבור מקדשים וארמונות רומיים ויווניים. אם זה בזכות החוזק, הצבעים המרשימים או אפשרויות העיבוד המרובות, עובדה ידועה היא שכיום ניתן למצוא כמעט בכל בית ריצוף שיש, מדרגות שיש או שיש למטבחים. מכיוון שמאמר זה בוודאי נוגע גם לכם, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים הנוגעים לעולם השיש.

 

בחירת חומר הגלם עבור ריצוף שיש

ריצוף שיש מגיע בבלטות בגדלים מוגדרים מראש הנחתכים מסלע שיש גדול המיובא ברוב המקרים מחו"ל, למעט מספר מקרים של אבן מקומית. מכיוון שהחוזק והעמידות של האבן הם בדרך כלל סנטנדרטיים, אין לכם ממה לחשוש בדבר איכות האבן ועמידותה, עיקר ההתמקדות שלכם במקרה זה צריכה להיות בבחירת הצבע והגוון אותם אתם מעוניינים להוסיף לבית.  

ניקוי וטיפול של שיש למטבחים

כולנו רוצים שמשטח השיש שלנו ישמר בביתנו לאורך שנים, אך מה לעשות שפעמים רבות מדובר במשטח עבודה הנמצא אצלנו במטבח. משטחי שיש למטבחים יכולים להיות עדינים – יכולים להיווצר בהם סדקים וחתכים, שינויי צבע ואף עמידות. על מנת שתוכלו לשמור על אריכות חיים של משטחי השיש שלכם, כדאי מאוד לשמור עליהם נקיים מחומרים כימיים ויבשים רוב הזמן. ניקוי יעיל של שיש נעשה באמצעות מים וסבון ואמור להיעשות בכל פעם שהשיש מתלכלך. אחת לתקופה כדאי לנקות בעדינות את משטח השיש באמצעות אקונומיקה, אך חשוב מאוד להסיר גם את שאריות האקונומיקה הקטנות ביותר באמצעות מים זורמים וסבון, ולא להשאיר את האקונומיקה, או כל חומר ניקוי אחר בו אתם משתמשים יותר מדי זמן על השיש מכיוון שזה יכול להוביל לשינוי צבע והחלשה של המשטח.  

כיצד נוזיל עלויות של מדרגות שיש?

טיפ קטן שיכול לחסוך לכם כמה שקלים – בפעם הבאה שאתם מעוניינים לרכוש לוחות עבור מדרגות הבית שלכם, כדאי לבדוק האם נשארו במפעל חומרי הגלם או אצל המשווקים שלכם לוחות שיש בצבעים שונים, וליצור מדרגות שיש בצבעים משתנים מלוח ללוח. ניתן להוזיל גם את עלויות השיש על ידי שימוש בפחות חומר, יצירת מדרגות שיש קטנות יותר תוזיל משמעותית את מחיר השיש, מכיוון שעיקר מחירו נקבע לפי גודלו.  

בחירת השיש באופן אחיד בכל רחבי הבית – אלמנט עיצובי משגע וקונספט ייחודי

כבר הבנו שמשטחים וחדרים רבים בבית ישלבו אבן שיש בעיצוב ובשימושיות שלהם. ניתן לבצע את כל עבודות השיש שאתם צריכים לבית שלכם במקום אחד, שיבטיח שבאמצעות תכנון מדויק, החיתוך יעשה בצורה אופטימלית, מאבני שיש מאותו הסלע. שמירה על אחידות העיצוב היא קונספט מרהיב ומשגע שיוסיף סגנון ונושא לבית שלכם. בנוסף, כאשר אתם מרכזים במקום אחד את עבודות השיש השונות אותן אתם צריכים לביתכם – שיש למטבחים, מדרגות שיש, וגם ריצוף שיש, אתם נהנים מאחריות כוללת על העבודה והחומרים. רוצה להתייעץ עם איש מקצוע מומחה בנוגע למדרגות שיש, ריצוף שיש או משטחי שיש? לחצו כאן או התקשרי עכשיו אל – 03-6095511   [social4i size="large" align="float-left"]