שיש במקורו  הוא סלע גבישי צפוף במיוחד בעל כושר ספיגה גבוה עמידותו וחוזקו יישארו איתנו לאורך שנים רבות. לצורך חיפוי מדרגות ניתן לבחור למעשה בכל אחד מסוגי השיש הקיימים בעולם. בחירה נכונה של צבע המדרגה מרקמה ועיבודה הסופי תהפוך את גרם המדרגות מאלמנט מגושם שמטרתו לחבר בין שני מפלסים לחלל מלא תכלית ויופי. תודות למבחר העצום שהעניק הטבע ניתן להתאים את המדרגות באופן שישתלב עם הריצוף ושאר חלל ביתנו בצורה מושלמת.
מדרגות משיש ואבן טבעית משתלבות נהדר בחצר ובסביבת חוץ הבית, חשוב וכדאי להתאים את סוג העיבוד לצרכים ולמיקום גרם המדרגות. במדרגות המותקנות מחוץ לבית מומלץ לבחור בעיבוד מחוספס למניעת החלקה.
אנו באבני יהודה מעבדים את כל סוגי השיש והאבן הטבעית בטכניקות שונות של הברשה והתזת חול. עיבוד, המשלב בין החן והיופי הטיבעי של האבן לבין הפרקטיות הנדרשת מגרם המדרגות.

מדרגות אושן

, ,

אפור כהה ואפור מתערבלים להם ביחד ויוצרים חזיון מרהיב לעין. פני האבן אינם אחידים ומשתנים ובכך ניתן להשיג מראה ייחודי ומעניין עם חיבור חזק למראה טבעי ופראי של טבע מתפרץ.

קרמה אוריינטל קפוצ'ינו

,

מדרגת שיש אוריינטל קפוצ'ינו בגוון קרם/לבן עם גידים שונים המוסיפים תחושת מודרניות והאלגנטיות הרצויה. עוד אופציה מצוינת מבין שלל האפשריות בגוון הקרם.

מדרגת שיש קורנטו

,

צבע שמנת\חום עם לא מעט גידים. כאריח בודד האפקט אינו מורגש אך כשהיא מכסה את כל גרם המדרגות הכל מתחבר לתמונה נפלאה.

מדרגת שיש אומני

,

מורכבת משני צבעים: חום בהיר וקרם עדין, אלו צובעים את האריח ומאזנים זה את זה. תתאים מאוד בחלל שהמראה הכפרי והאותנטי רצוי בו.

מדרגת K.K סופרים

,

מדרגת K.K סופרים הינה מדרגה ברמת מיון הגבוה ביותר בין שלושת סוגי אבן החלילה , בעלת גוון בהיר-שמנתי עם טקסטורה עדינה. הומוגנית ואחידה מאוד. נדירה ביופיה.

מדרגות בזלת שחורה

, ,

מדרגת שיש בזלת צבעה שחור נטו, מראה הומגני ואחיד מאוד. מדרגה סופר דופר חזקה. בזלת.

מונטנה

,

צבע מיקס של אפור חום ולבן צבעים שמחזירים עטרה ליושנה ונותנים אווירה אופנתית ומודרנית.

מדרגות שיי גריי

, ,

אפור מדיום. לא בהיר ולא כהה, הומגנית ואחידה, פופלרית מאוד בקרב אדריכלים\מעצבי פנים ובצדק! קשה למצוא מדרגת שיש בצבע אפור כל כך נקייה וחלקה, ובכך יוצרת רושם כשהיא משמשת לחיפוי מדרגות או בחיפוי משטחים גדולים שיוצרים תחושת אחידות.

רוסו-תורכי

, ,

מדרגת שיש רוסו טורקית בעלת מרקמי גידים מיוחדים וצבעים נועזים כגון אדום עז, בורדו ולבן.

דארמה

,

מדרגת שיש דארמה תורכית צבעה הוא מן ערבוב של צבעי שמנת ואפור.בעלת מרקם גימור מט-משי הנותן תחושה קטיפתית. משתלבת מצוין עם ריצוף בצבע אפור כהה או בהיר.

בזלת שחורה

, ,

מדרגת שיש בזלת צבעה שחור נטו, מראה הומגני ואחיד מאוד. מדרגה סופר דופר חזקה. בזלת.

אומברה גריי

, ,

מדרגת שיש אומברה גריי בגוונים אפורים מיוחדים הנותנים טקסטורה ועניין למדרגה ולחלל הבית.

סילברדו

,

הרבה אפור בהיר וכהה משולבים עם מעט עננות של צבע לבן ומעט ורידים אדומים. על אף צביעה הרבים היא איננה גונבת את הצגה ונטמעת באופן עדין עם שאר חלקי הבית.

נרו מרקווינה

מדרגת שיש נרו מרקווינה הינה מדרגה שחורה עם גידים לבנים. מיוחדת במינה שופכת המון יוקרתיות ואלגנטיות.

חלילה ווסטני

, , ,

מדרגת שיש חלילה ווסטאני הינה נפוצה מאוד באזורנו.
צבעה צהוב עם מעט גידים.
נמצאת במלאי זמין בכל ימות השנה, אבן גירית, מתאימה באופן יוצא דופן לנוף הישראלי ונותנת תחושה כפרית לחלל בו היא נמצאת.

חלילה K.K

, , ,

צבעה שמנת\ב'ז עם מעט מאוד נגיעות של צהבהבות. ובדומה לחלילה ווסטאני גם היא נמצאת במלאי זמין בכל ימות השנה, אבן גירית, מתאימה באופן יוצא דופן לנוף הישראלי ומשרה תחושה כפרית לחלל.

חברוני

, ,

ניתן למצוא אותה הרבה סוגים וגוונים, וישנם שני גוונים עיקריים והם חברון צהוב וחברון שגוונו העיקרי הוא לבן. שני הסוגים בעלי גידים צהובים ולעיתים אדומים. אינה חזקה במיוחד ופחות מומלצת כמדרגת חוץ.

מדרגות גריי דמסקו

, ,

צבעים של אפור בהיר ואפור חזק עם גידים אדמדמים ועדינים שפורצים החוצה. אין ספק שמדובר במדרגה בעלת נוכחות עזה, מראה מיוחד במינו המוכיח שוב כמה הטבע הוא אוצר בלתי נגמר.

שיי גריי

, ,

אפור מדיום. לא בהיר ולא כהה, הומגנית ואחידה, פופלרית מאוד בקרב אדריכלים\מעצבי פנים ובצדק! קשה למצוא מדרגת שיש בצבע אפור כל כך נקייה וחלקה, ובכך יוצרת רושם כשהיא משמשת לחיפוי מדרגות או בחיפוי משטחים גדולים שיוצרים תחושת אחידות.