בעיצוב פנים וחוץ הבית יש להפעיל שיקול דעת בבחירת החומרים המתאימים ביותר, כך שיהיו מעוצבים בהתאם לאופי דיירי הבית וטעמם ובנוסף, יעניקו לא מעט יתרונות אשר יצדיקו את ההשקעה. חיפוי אבן לבתים, בין אם לצרכי חיפוי קירות הפנים או החוץ, עונה על קריטריונים אלו בצורה מושלמת ומספק יתרונות רבים למי שמשכיל להשתמש בו.

 

חיפוי אבן – יכולות בידוד נהדרות מפני חום וקור

האם שמתם לב כאשר אתם נוגעים באבן טבעית ואפילו שיש סינטטי, התחושה קרירה ונעימה למגע גם בימי הקיץ החמים והחורפים הקרים ביותר? חיפוי אבן תורם רבות לבידוד קירות הבית מפני חום וקור בדיוק מפאת עובדה פיזיקלית זו. אבנים אלו צפופות והתהליכים שהן עוברות טרם השימוש בהן בפועל בתור חיפוי, הופך אותן לעמידות בפני שינויי טמפרטורה. יכולות הבידוד התרמי תורמות רבות לבעלי הבית לחסוך בעלויות המיזוג בקיץ ובחורף ומאפשרות ליהנות ממזג אוויר נעים גם בתקופות הקשות יותר.    

בידוד מושלם בפני רעשים

קירות הבתים עשויים על פי רוב מבלוקים. הצורה הגאומטרית של הבלוקים הופכת אותם ליציבים לאורך זמן שכן הם מספקים גמישות למבנה אך יחד עם זאת חוזק. אלא, שאותם הבלוקים "אווריריים" מדי כך שדרכם עוברים גלי הקול כלפי חוץ ומבחוץ כלפי פנים ללא התנגדות. חיפוי אבן למעשה יוצר שכבה אשר לא מאפשרת לגלי הקול לעבור דרכה, כך שהבידוד הופך טוב יותר. למעשה, גם מגורים בקרבת מגרש משחקים או כביש ראשי, יהפכו להיות תוך זמן קצר לשקטים עבור דיירי הבית ואותו הדבר גם להיפך, מי שנמצא בחוץ לא יוכל לשמוע את הנעשה בתוך הבית.    

התמודדות מעולה עם רטיבות

במדינתנו הכה לחה, נזקי הרטיבות והלחות אינם פוסחים כמעט על כל בית, אפילו בפרוייקטים החדשים ביותר. הצבע החיצוני מתקלף ומשחיר, והקירות הפנימיים עשויים לסבול מנזקי רטיבות בדמות עובשים וקילוף הצבע. חיפוי הקירות החיצוניים ו/או הפנימיים באמצעות אבן מונע את נקודת המגע של הלחות ואדי המים עם הקירות הרגישים להם. האבנים המשמשות לחיפוי אינן רגישות כלל לנוזלים ולכן אינן משנות את צבען או צורתן גם בחשיפה לאקלים הקשה ביותר ולאורך שנים רבות. ניתן להשתמש בחיפויים אלו גם בחדרים ה- "רטובים" ביותר כגון המקלחת והמטבח.    

יכולות עיצוב מרשימות

ניתן למצוא מספר רב של סוגי אבנים המשמשות לחיפוי. החיפוי יכול להתבצע על בסיס אבן טבעית או סינטטית. בשני המקרים אפשרויות העיצוב, הצבעים והטקסטורות כה מגוונות כך שניתן להתאים בקלות חיפוי ראוי לכל בית. חיפוי אבן טבעית אף ידוע בתכונתו הייחודית המשתבחת עם השנים. מדובר באבנים אשר עדיין עוברות תהליכיים כימיים מיקרוסקופיים בגוף החומר, כך שלאחר מספר שנים הן "משתבחות" ומתגאות במראה משודרג אשר משתנה עם השנים ולטובה.   וזכרו, ניתן להשתמש בחיפויים בכל סדרי גודל. חיפויי האבן מסוגלים לשמש לחיפוי כל הקירות החיצוניים של הבית אך מתאימים גם לקיר קטן בסלון או במטבח, לכניסה לבית ולאלמנטים נוספים כאוות נפשם של בעלי הבתים ומעופם העיצובי.